fbpx

Свято числа «π»

Міжнародний день числа «Пі» відзначається 14 березня. Це досить оригінальне свято відзначають з 1988 року. Придумали його співробітники науково-популярного музею Експлораторіум, який знаходиться в Сан-Франциско.

Про число “Пі” всі ми дізналися ще в шкільні роки. Вивчаючи коло і його окружність, школярі уже в молодших класах знайомляться з математичною константою “Пі”, яка виражає відношення довжини окружності кола до довжини його діаметра. Числовий вираз числа “Пі” нескінченний, але його прийнято приймати за 3,14 … Саме тому датою для святкування Міжнародного дня числа «Пі» був обраний 3 місяць і його 14 день. Також дане свято збігається з днем народження видатного вченого Альберта Ейнштейна.

Фахівці стверджують, що математичні розрахунки з використанням числа «Пі» проводилися ще при будівництві Вавилонської вежі. Але стародавні майстри недостатньо точно прорахували пропорції при будівництві, тому проект так і не був вдало завершений.

Святкування проводиться досить весело, незважаючи на те, що головними винуватцями урочистостей є серйозні математики. У багатьох країнах на честь числа «Пі» навіть організовують кулінарні поєдинки.

Свято було і в Рівненському ліцеї «Елітар». 11 клас фізико – математичного профіля зробив усний журнал, присвячений історії числа π та традиціям. В математичному кафе змагалися знавці знаків числа і переможцем став учень 8 класу Міняйло Артем, який назвав найбільшу кількість цифр після коми числа π.

В АРТ – майстерні представники всіх класів долучилися до створення портрету видатного вченого Альберта Ейнштейна.

Свято було цікавим та веселим.

Підготовили та провели це свято вчителі математики Рівненського ліцею «Елітар»: Яцук Тетяна Аркадіївна, Тимощук Валентина Миколаївна, Турченюк Інна Вікторівна.

Вчителі математики:

Яцук Т. А., Тимощук В. М., Турченюк І. В.

VLUU L210 / Samsung L210
VLUU L210 / Samsung L210
VLUU L210 / Samsung L210
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email