fbpx

Let’s Do It! World

З 2018 року у третю суботу вересня вперше започатковано Всесвітній день очищення навколишнього середовища від сміття та відходів. Звісно, прибирання ми робимо щоденно: вдома, на роботі, біля будинку, прибираємо загальні території, але саме Всесвітній день прибирання із очищення нашої планети від сміття та відходів. набув глобального характеру, адже  об’єднав навколо себе до 5% населення нашої планети, що складає близько 400 000 000 людей. Мета акції – привернути увагу на проблему відходів, у тому числі сміття на воді.

У 2023 році Всесвітній день прибирання припав на 16 вересня. До очищення від сміття та відходів відносять також знешкодження мін, очищення прибережних зон, лісосмуг, паркових територій тощо. Серед найбільших організаторів Всесвітнього дня прибирання варто відзначити об’єднання Let’s Do It! World ( в пер. з англ. «Нумо, зробимо це! Світ!»). Це естонська організація, якій вдалося залучити до прибирання понад 50 тисяч мешканців Естонії. В результаті їхньої роботи в країни було прибрано понад 10 тисяч тон відходів. Акція мала масовий характер та стала своєрідною моделлю для подібних заходів в інших країнах світу.

Учнівський та вчительський колектив активно долучилися до акції Всесвітнього дня прибирання. Упродовж двох тижнів ліцеїсти та вчителі прибирали навчальні кабінети, локації відпочинку, доглядали за клумбами та зеленими насадженнями на території закладу. Ліцеїсти під керівництвом вчителів інформатики здійснили прибирання цифрових пристроїв від зайвої інформацїі в кабінетах інформатики.

Надія Желюк, вчитель інформатики

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email